Telefon: 0 346 418 5271 Belgegeçer: 0 346 418 5273 divrigi@cumhuriyet.edu.tr

Menü

MESLEK YÜKSEKOKULUMUZ

CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ Divriği Nuri Demirağ Meslek Yüksekokulu

Tanıtım

          Divriği Meslek Yüksekokulu, Cumhuriyet Üniversitesi'ne bağlı olarak 1987-1988 öğretim yılında, Sivas'ta ilk defa ilçede açılan Yüksekokul olarak eğitim ve öğretim faaliyetine başlamıştır. Yüksekokulun ilçe merkezine uzaklığı yaklaşık olarak 4 km. dir.

          Divriği Meslek Yüksekokulu ön lisans düzeyinde eğitim yapmaktadır. Yüksekokul 1988-1989 yılında ilk mezunlarını vermiştir. Yüksekokul bünyesinde Teknik Programlar Bölümü ile İktisadi ve Idari Programlar Bölümü olmak üzere iki bölüm bulunmaktadır. Teknik Programlar Bölümü'nde Bilgisayar Teknolojileri ve Programlama, Elektrik, Metalürji ve Malzeme, İktisadi ve İdari Programlar Bölümü'nde ise Sigortacılık, Lojistik, Büro Yönetimi ve Maliye programlarında eğitim-öğretim sürdürülmektedir.

Misyon - Vizyon

MİSYONUMUZ
 
Sivas ve bölgesinde, katılımcı, paylaşımcı, araştırmacı, özgür ve çağdaş bir eğitim-öğretim kültürü oluşturmak suretiyle toplumsal değerlere saygılı, evrensel düzeyde bilgiye ve uygulama becerisine sahip, ahlaki ve mesleki nitelikleri yüksek bireyleri iş dünyası ile birlikte yetiştirmektir.
 
VİZYONUMUZ
 
 Mesleki eğitim-öğretimde hedeflediği yüksek kalite standartlarıyla mezunlarına uygulama becerisi kazandırma yetkinliği ile ulusal ve uluslararası düzeyde adından söz ettiren; iş dünyası ile işbirliği içinde geleceğin nitelikli işgücü ihtiyacını karşılamaya yönelik etkili çözümler üreten, demokratik, şeffaf, iletişime ve değişime açık bir Meslek Yüksekokulu olmaktır.

Yüksekokulumuza Emeği Geçenler

       

Divriği Nuri Demirağ Meslek Yüksekokulu Kamu Hizmet Envanteri ve Standartları Tablosu

Divriği Nuri Demirağ Meslek Yüksekokulu Kamu Hizmet Standartları Tablosu

Divriği Nuri Demirağ Meslek Yüksekokulu Kamu Hizmet Standartları Tablosunu PDF ve Word dosyası olarak indirebilirsiniz.


Word Dosyası İndir

Pdf Dosyası İndir

Divriği Nuri Demirağ Meslek Yüksekokulu Kamu Hizmet Envanteri Tablosu

Divriği Nuri Demirağ Meslek Yüksekokulu Kamu Hizmet Envanteri Tablosunu PDF ve Excel dosyası olarak indirebilirsiniz.


Excel Dosyası İndir

Pdf Dosyası İndir